424 poze   43551 vizite

Drepturi si Obligatii

Asociatia Tineretul Bihor A Crescatorilor De Pasari Si Animale Mici Si Mijlocii

Drepturile si obligatiile membrilor

Poate deveni membru orice persoana care depune o adeziune scrisa in acest sens.
Calitatea de membru se dobandeste prin aprobarea adeziunii de catre 50 % + 1 din membri.
Excluderea unui membru se poate face de catre presedinte la propunerea a cel putin 3 membri.

Drepturi

dreptul de a participa, cu drept de vot, la adunarea generala a asociatiei

dreptul de a cunoaste toate aspectele ce tin de activitatea sociala si financiara a asociatiei

dreptul de a-si inscrie candidatura, de a candida, de a alege si de a fi ales in structura organizatorica a asociatiei

dreptul de a face propuneri privind activitatea asociatiei

dreptul sa se retraga din asociatie

Obligatii

sa respecte statutul, regulamentul interior, hotararile organelor de conducere ale asociatiei si sa-si acorde sprijinul pt indeplinirea obiectivelor asociatiei

sa achite cotizatia anuala, pana la data de 31 mai

sa nu aduca prejudicii de ordin financiar sau moral asociatiei

sa participe la adunarile generale si la intreaga activitate de organizare a expozitiei locale

sa participe cu exponate la expozitiile locale si la cele nationale

sa nu intreprinda actiuni care prin natura lor pot leza interesele asociatiei

sa acorde consultanta persoanelor care o solicita

sa detina animale de rasa pura si sa contribuie la ameliorarea rasei

sa actioneze pt cresterea prestigiului asociatiei

Comentarii album • 0
Acest album nu are incă nici un comentariu.
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.